Cesta k úspěchu vaší práce !

 

1. Musíte mít vždy konkrétní cíl

Chci prosazovat své nápady. Chci správně řídit své projekty a mít za to hodně peněz. Chci dosáhnout nárůstu oproti loňskému roku. Jděte tvrdě za svým cílem.

2. Musíte si věřit

Nehledejte důvody, proč něco nejde, proč to nemá smysl ani zkoušet. Podceňování vlastních schopností je zlozvyk, který na cestu vzhůru nepatří. A strach z reakcí ostatních také ne.

3. Velká většina zkušeností probíhá vykonáváním činností  

Jedná se o praktickou činnost, poučováním se z omylů. Psychika každého člověka si trpělivě a soustavně hledá takový typ reakcí na pracovní situace, které jsou pro danou osobnost nejvíce odměňující. Pro každého je odměňující něco jiného. Pro někoho klid i za cenu ústupu, pro jiného vítězství a potření druhých.

4. Neustále se vzdělávejte ve všem

Pořád je co se učit. Nezáleží na oboru, ve kterém působíte ani na konkrétní pozici. Využívejte firemní vzdělávací příležitosti nebo obětujte chvíli svého volného času ke samostudiu. Tyto získané informace využívejte! Když se Vám nebudou hodit okamžitě, tak do budoucna stoprocentně. Nezapomínejte ani na jazykové dovednosti. Díky nastudovaným informacím, budete mít větší přehled ve svém oboru a tím pádem budete mít i větší hodnotu pro svého zaměstnavatele.

5. Vnitřní motivace

Nikdo Vás nemůže motivovat více, než Vy sám. Je sice pěkné, že za dobře odvedenou práci získáte finanční bonus či můžete používat služební automobil, ale když chybí elán a nadšení do práce, jsou tyto hmotné bonusy úplně zbytečné. Pokud jste na top pozicích a máte motivovat ostatní, zajistěte si nejprve, co motivuje vaše podřízené, co především chtějí vnitřně sami. S tím váš manažerský či týmový úspěch stojí a padá.

6. Využití šance

Objevila se možnost postoupit dál a dál se rozvíjet? Ano samozřejmě = berte ji !! Co na tom, že jste to ještě nikdy nedělali, všechno je jednou poprvé.

7. Vyrovnaný poměr sebedůvěry a sebekritiky

Nedovolte ani jedné části příliš přerůst, příliš dominovat. Rovnováha těchto dvou faktorů to je skvěle seřízený motor vaší práce, je to 100% tahoun vašeho úspěchu.

8. Vnímejte okolí

A sbírejte informace všude kde je to možné. Každá informace má cenu zlata, tak proč toho nevyužít.

9. Nebojte se neúspěchu

Nedaří se? Nepropadněte pochybám, že je vše ztraceno. Neznamená to, že jste se dost nesnažili nebo že na to nemáte. Nepřeceňujte význam jednoho neúspěchu. Ve skutečnosti znamená jen to, že musíte začít znovu, ale už o něco chytřejší.

10. Práce vás nesmí přehltit.

Až jednou přijde nějaká příležitost, budete potřebovat čas, abyste se jí věnovali a mohli ji využít. Jak byste se mohli přihlásit do nového prestižního projektu, když sotva stíháte své stávající povinnosti?

 

Najděte si práci s Jooble

Práce v České republice

Líbí se vám web portál?

Chcete byt, dům?